Kolikrát jenom bychom si my lidé přáli mít víc peněz, že? Kolikrát jenom nedokážeme vyžít s tím, co jsme dostali třeba za svoji práci nebo z nějakého jiného důvodu, a toužíme po tom, mít ještě daleko víc, abychom si mohli dovolit i to, co si právě dovolit nemůžeme! Ale nakonec se smíříme s tím, že když jsme si prostě víc nevydělali a úspory už nemáme, víc si zatím nedopřejeme. Snad až po příští výplatě, která snad bude vyšší, snad až poté, co si na to žádoucí, co bychom si chtěli pořídit, našetříme.
Ale dají se ve všech případech takto odkládat naše touhy a potřeby až napříště, do třeba i blíže nespecifikované budoucnosti? Pochopitelně ne. Jsou záležitosti, bez nichž se zatím obejdeme a jejichž pořízení se tedy odložit dá, jsou i záležitosti, bez kterých se obejdeme vlastně i docela a navždy, ale pak je tu i ledacos, co prostě musíme mít hned teď, případně brzy. A na to už se peníze musí sehnat, i když nejsou. A když si to nelze dovolit zaplatit penězi, které uspoříme na jiných výdajích souvisejících s naším osobním rozpočtem, musí se nějaké další vypůjčit. Je třeba oslovit nějaký ten finanční ústav a vzít si tam půjčku. Nejlépe takovou, která je všestranně výhodná a kterou také bez problémů dostaneme a zvládneme i splatit.
Půjčku si je tedy třeba vybírat. Využít to první, co se nabízí, by nemuselo být nejšťastnějším řešením. Je třeba posuzovat úroky a poplatky, výši a počet splátek, je třeba brát v potaz i to, co budeme muset prokázat dříve, než se nám vyhoví. Protože není každá půjčka jako americká hypotéka bez dokládání příjmů. Ne u všech půjček stačí jako tady dát nějakou nemovitost do zástavy a za to čerpat třeba až sedmdesát procent odhadní ceny takové zástavy s možností splácení až po dobu třiceti let. U jiných půjček je třeba mít žádoucí příjmy i dokonalé registry dlužníků. A chcete-li u půjčky uspět, měli byste zvážit, co z toho je to pravé pro vás.