Dnes to ovšem může mít zcela jiný význam. Pro toho, komu zkrachovalo podnikání je to fakt, že musí splácet nejméně tři roky nebo pět let nějakou částku. Ta by pak měla putovat k věřitelům. Přiznám se, že tomu vůbec nerozumím, takže některé informace mohou vyznít hloupě. Pokud jsem si přečetla stávající zákon a další věci, pochopila jsem, že není vůbec na škodu nasekat dluhy v řádech statisíců u několika firem, popřípadě milionů, a pak vyhlásit, že na splátky nemám. Tím se dostanu do insolvence a splácím například tři tisíce měsíčně po dobu tří nebo pěti let.
Potom insolvence končí a firmy utřou nos. Nikdo jin nic nedá. Pro koho je to výhodné snad raději nebudeme rozebírat. V každém případě, ne každý je podvodník, ne každý dělá dluhy schválně, aby je pak nesplácel. Poctivý člověk může zkrachovat, možná právě proto, že chtěl poctivým zůstat. V tom případě bude mít potíže s návratem do běžného života a po ukončení insolvence bude rád, že nemusí nocovat někde pod mostem. Takový člověk by možná věděl co dál, ale nemá na to peníze. Je samozřejmostí, že se o jeho, i když skončené, insolvenci ví, a tak v bance o půjčku žádat nemůže, protože by ho vyhodili.
Může to však zkusit někde naprosto jinde, kde se o tom samozřejmě také ví, ale kde se to nebere zase tak moc v potaz. Výraz hypotéka po insolvenci je zde naprosto běžně používán a tento finanční produkt již využilo stovky postižených. Nevěděli kam se obrátit a zde jim pomohli do začátku. Takže jsou nyní spokojení a nemuseli začínat s naprosto prázdnou kapsou. Je docela dobře možné, že jste si to také zažili a nyní nevíte kudy kam. V tomto případě by byla hypotéka po insolvenci naprosto vhodná. Jistě byste ji uvítali, ale neznáte nikoho, kdo by vám ji poskytl. Nuže nezoufejte a klikněte na odkaz v článku. Ten vás přenese tam, kde to vyřešíte.