Přemýšleli jste někdy nad domácím vzdělání vašich dětí? Má to nějaké výhody, nebo je to nějaký módní trend? Ono taky záleží, jaké hodnoty máte nastavené. Některé hodnoty prostě děti ve škole nedostanou, nebudou je znát. Ale vy jako rodiče byste to třeba mohli zkusit změnit. Ale určitě to nebude jen tak a taky to nebude nic lehkého. Nejvíce pozitivního na domácí výuce je to, že rodiče tráví s dětmi více času. Tak že je opravdu vidí stále, vidí je vyrůstat, poznávají je hlouběji, znají jejich hodnoty a hlavně vědí, jaké mají jejich děti zájmy. Tak že domácí výuka je v tomhle opravdu skvělá. Váš vztah k dítěti se utužuje a bude opravdu pevný.  

vzdělání

No ale taky když je něco pozitivního, tak se najde i něco negativního a to je, že ne všechny děti se rádi učí a hlavně každý den. Obzvlášť když jsou doma, kde mají spousty rozptýlení. Taky zda dítěti nechybí nějaká socializace mezi vrstevníky, hledání nových kamarádů. Ale pokud jdete cestou domácího vzdělání, tak určitě existuje spousta dalších rodičů anebo podpůrných skupin, kde můžete najít pochopení. přiučit se něčemu novému. Tak že podpora je taky hodně důležitá. A ne jenom ve skupinách, ale taky hlavně v rodině. Například u manžela, kde je to opravdu důležité. Domácí výuka je taky třeba brát opravdu vážně.

vzdělání

Další s věcí je, že doma školu nemusí mít jen vaše děti nebo děti pro které chcete něco jiného. Ale domácí vzdělání mají i třeba děti a lidé, kteří mají nějaké zdravotní postižení nebo komplikace a jejich stav jim nedovolí chodit do školy. Anebo se prostě ve svém prostředí cítí komfortněji. Takhle v tom případě je pro ně jednoduší se něco nového naučit. Někdo může navrhnout, že od toho jsou přeci asistenti. Ano, to samozřejmě, ale jak už jsem psala předtím, tak pro tyhle lidi může být třeba velmi stresující trávit čas v takovém prostředí jako je škola. A kolikrát tam nejsou ani takové podmínky, jaké by oni potřebovali.

Similar Posts